Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Egy vezetőváltás Észak-Koreában biztonsági krízist eredményezne.
„Hová tűnt Damon Hill? – tette fel az azóta legendává vált kérdését a Forma-1 Magyar Nagydíjának közvetítése során Palik László. És most, huszonhárom évvel később mind többen teszik fel a kérdést: hova tűnt Kim Dzsongun? Egyre több, egymásnak gyakran teljesen ellentmondó hír jelenik meg ugyanis Észak-Korea korlátlan urának, a világ utolsó totalitárius hatalomgyakorlójának egészségi állapotával kapcsolatban. Egyes információk szerint a 36 év körüli diktátor már nincs is az élők sorában, miután egy szívműtét komplikációinak eredményeként életét veszítette. Más hírek szerint lábadozik a beavatkozást követően, de az sem kizárt, hogy vegetatív állapotba került, és így jövőbeni képességei erősen megkérdőjelezhetővé váltak.
Legyen így, vagy legyen úgy, de Kim Dzsongun hatalomból való esetleges kiesése mindenképpen komoly fejtörést eredményezne világszerte. A fő ok pedig nem más, mint az a bizonytalansági faktor, amelyet a hatalomból való távozása okozna. Márpedig a nemzetközi rendszer biztonságának legfontosabb tényezője a bizonytalansági összetevő lehető legnagyobb mértékű minimalizálása.
Ha Un távozna a hatalomból, az soha nem látott méretű hatalmi űrt eredményezne, amely nemcsak Észak-Koreában, de a kelet-ázsiai térség egészében biztonsági krízist indukálna, amelynek hatása világméretű problémák forrásává is válhatna. Ennek oka pedig nem más, mint az utódlás kérdéskörének megoldatlansága. Ami azonban nem meglepetés, hiszen a modern diktatúrák legalapvetőbb problematikája éppen abból a sajátosságukból adódik, hogy nem folytonos rendszerek, amelyekben az utódok hatalomra kerülését semmilyen elv sem szabályozza. Vagyis nem tudni, hogy ha Unnal történik vagy történt valami, akkor ki is lesz, illetve ki lehet az utódja.”